Przygotowanie do ciąży - Trymestr zerowy Fizjoterapia


TRYMESTR “ZEROWY”

Przygotowanie do zapłodnienia - kobieta trafia do nas jeszcze przed zajściem w ciąże. Co to oznacza? Badanie, eliminacja dysfunkcji, wzorców napięciowych, korekta nawyków, nauka oddychania, nauka ćwiczeń, wskazania. Jest to budowanie integralności systemów, aby dać jak najwięcej komfortu w ciąży, do porodu i w połogu.

Nasze badanie ukierunkowane jest na sprawdzenie pod kontem działania jakościowym wszystkich stawów.

Kiedy się zgłosić? Optymalny czas to 3-6 miesięcy przed planowanym zapłodnieniem.

Jaki rodzaj terapii proponujemy? Każda kobieta ma inne potrzeby, więc staramy się podchodzić indywidualnie, mając na uwadze niekiedy całokształt zmian jakie musi dokonać kobieta począwszy od diety, pracy, treningu, pracy psychologa po zmianę stylu życia. W naszej pracy będziemy zwracać największą uwagę na wyeliminowanie napięć, zastojów, prawidłową pracę oddechową, naukę ćwiczeń dna miednicy i stabilizacji, stretchingu. Będzie to stanowiło profilaktykę wielu schorzeń, którymi dotknięte są kobiety w ciąży ( np. nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, rozejście kresy białej, ból spojenia łonowego, obrzęki itd…).

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłyśmy zagadnienie “trymestru zerowego”. Chciałybyśmy, aby po przeczytaniu tego wpisu, większość z Was, a najlepiej wszystkie, zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie.

Jeśli masz jakieś pytania pisz, dzwoń, pytaj, nie krępuj się:) Zapraszamy do kontaktu, Kasia i Natalia zespół fizjoflow